7 ay önce
7 ay önce

Sağlıklı Yaşam İçin Sirkenin Faydaları

Sirkenin hayatımızdaki yeri
Sirkeyi bildiğim kadarıyla insanların % 70’i sevmiyor. Çoğumuzun evinede nadir giren ürünlerden birtanesi oysaki faydalarını bilseler doktora değil aktara, markete gidecekler umarım yazdıklarımı okuduktan sonra daha sık kullanırız sizler için araştırdık. Buyrun!

Elma sirkesi:
Yağ yakıcı özelliği var. Karaciğer yağlanmasını engelliyor, zayıflama ve diyet uygulamalarında kullanılıyor. Beden ve saç temizliğinde çok önemli faydalar sağlıyor. Bilhassa yanıklarda ilk olarak uygulanması gereken tedavidir.

Nar sirkesi:
Antioksidan, kan temizleme, tansiyon ve kolesterol dengeleme bunların yanı sıra ishal kesmede de oldukça işe yarıyor.

Limon sirkesi:

C vitamini, kan yağlarını temizleme ve enfeksiyon hastalıklarında ,bağışıklık sistemi rahatsızlıklarında önemli rol oynuyor.

Alıç sirkesi:
Kalp, damar, sinir sıkışması ve ritim bozukluklarında fayda sağlıyor.

Üzüm sirkesi:
Genelde turşu yapımı için kullanılıyor. Fakat ayak ağrılarında da fayda sağlayan bir özelliği var.

Gilaburu sirkesi:

İdrar yolları enfeksiyonlarında oldukça etkili bir şifa kaynağı ve böbrek hastalıkları için de önemli bir sirke çeşididir.

Enginar sirkesi:  Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında dezenfekte özelliği taşırken karaciğer hastalıkları ve kolesterol için de fayda sağlıyor.

Böğürtlen sirkesi:
Şeker hastalıkları ve bayan hastalıklarında da kullanılıyor. İltihap kurutucu özelliği var, ayrıca boğaz ve bademcik ağrıları içinde böğürtlen sirkesini öneriyorlar.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.