6 ay önce
6 ay önce

Sahlep Kaç Kalori

1 su bardağı sahlep kaç kalori: Bizler sahkebi bir içecek olarak bilsek de bir takım yabani orkide çiçeklerine verilen isimdir aslında. Süt ile şekerin birleşmesiyle ortaya muazzam bir içecek çıkmaktadır. Bir su bardağı(200 ml) sahlep 398 kalori içerir. İsteğe göre sade de tüketilen sahlep isteğe göre de süt ile de yapılır. Üzerine bir tutam tarçın serpildiğinde daha lezzetli olur. Misafirlikte bir fincan sahlep içtiğinizde ortalama 298 kalori almış olursunuz.

Sahlebin besin değerleri
200 gramı için ne kadar karbonhidrat: 71.8(g)
200 gramı için ne kadar yağ: 23.4(g)
200 gramı için ne kadar protein: 1.4(g)

Sahlep Kilo yapar mı: Besin değerleri oldukça fazla olan sahlep kilo aldırır mı gibi suhaller sorulmakta. İnsan sağlığı hafife alınmayacak kadaar önemlidir. Kilo sorunu olanların, formunu korumak isteyenlerin sordukları sorular arasında yer alan sahlebin kalori değeri yüksektir. Bulunması zor olan sahlebin insan sağlığına faydası bir hayli fazladır. Kilo alımına etkisi vardır. Tüketimi konusunda bilinçli olmakta yarar vardır.

Faydaları ve zararları:  Eski zamanlarda Avrupa ülkelerinde Ortadoğu’ya özgü bir gelenek olan ve  yanında tereyağı sürülmüş ekmek ile ikram edilen sahlep, kahvenin ortaya çıkmasıyla bu gelenek yavaş yavaş yok olmuştur. İnsan vücuduna mükemmel bir enerji potansiyeli sağlar. Çeşitli hastalıklara faydası olan sahlebin afrodiyat etkisi de vardır.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.608

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.