7 ay önce
7 ay önce

Sakal Şeklini Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Unsur

Sakal Şeklini Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Unsur

Sakallar Erkeğin göz bebeğidir. Sakal erkeğin dış görünümünü, karizmasını, stilini ve yakışıklığını belirleyen en büyük unsurlardan biridir.Sakalların bir çok şekli bulunmaktadır, her erkeğin farklı bir sakal modeli olduğunu belirtir. Şimdi kendimize göre yakıştıracak sakal şeklini seçerken dikkat edilmesi gereken 5 unsur.

1-Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz genellikle her erkeğin seçtiği hafif sakal kesimini tercih etmeniz gerekir.Çünkü yuvarlak bir yüz şekli daha karizmatik daha bir tarz görümüne sahiptir.

Neden Kaba Sakal veya Kirli Sakal Değil?

Çünkü kaba sakal ve kirli sakal sizin dışardan yanaklarınızın daha tombul gözükmesini gösterecektir. Bu sebeble sizin kötü görünümüne sahip olacağını gösterir bunu göze alarak seçimlerinize dikkat etmeniz gerekir.

2-Yüz yapınız köşeli ve uzun bir yapıya sahip ise sizi daha iyi göstermesi için tercihimiz hafif sakal olucaktır.

Çünkü yüzünüz şekli çoğu kişiye göre farklıdır ve bu sakal seçimimiz sizi daha iyi bir görüntü gösterir.

3-Yüz yapınız üçgensel bir surat ise sizlere iki sakal modeli öneririz.Birinci sakalın modeli keçi sakalıdır. Köşeli bir yüze sahip olduğunuz için keçi sakalı size tarz üstüne tarz katacaktır. Bu sakal kesimi sizi daha iyi gösterecektir.

İkinci sakal modelimiz ise top sakaldır.Top sakal sizi daha bir olgun ve daha şık göstermek için ideal bir stildir. Bu sakal kesimi sizin yüzünüzün belirginliğini de azaltacaktır.

4-Yüz şekliniz normal ise diğerlerine göre biraz daha şanslısınız. Çünkü normal yüz şekillerine birçok sakal modeli tercih edilebilir.Ama normal yüz şekline sahip erkeklere yakışacak en iyi model şüphesiz kirli sakaldır.Bunları yaptığınız takdir ortaya tarz ve şık görünüş elde edersiniz.

5-Bütün sakal seçimlerini bir yana bırakıp dikkat edilecek en büyük özelliklerden bir taneside yüzünüzün renk tonudur. Kumral ve beyaz tenli insanlara gidecek en iyi sakal hafif sakal, esmerler için ideal sakal kirli sakal, hafif kumral ve sarışınlara ise top sakal daha iyi gözükmektedir.

Paylaşın

Views
  11.986

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.476

  Oğluma Güzel Sözler

  2.186

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.532

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.485

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.