6 ay önce
6 ay önce

Samsung Galaxy S5 Root Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy serisinin en son çıkan modeli olan S5 piyasadaki kullanıcıların ilgi odağı haline gelmiştir.  Peki bu cihazı aldığınız zaman root işlemini nasıl uygularım sorusuna cevap bulabilmeniz için bu yazıyı sizler ile paylaşmak istiyorum. Aşağıda paylaşacağım adımları teker teker doğru bir şekilde uygularsınız sorunsuz bir şekilde işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

 1. Adım

İlk olarak Samsung cihazınızı USB kablo aracılığı ile bilgisayarına bağlamanız gerekmektedir. Bu işlem sırasında cihazınızın şarjının bitmemesi ve sorun ile karşılaşmamanız için %50 oranda şarj doluluğun ve USB kablosunda orijinal kablo kullanımına dikkat etmelisiniz.

 1. Adım

Daha sonra Samsung sürücülerinden biri olan Samsung Kies programını bilgisayarınıza yükleyin. Ardından gerekli olan  Odin programını,  CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f  AutoRoot dosyasını bilgisayara yükleyin. Bu indirilmesi gereken program ve dosyaları indirdikten sonra resimde de belittiğimiz gibi Alt ses tuşu – Home tuşu – Güç düğmesine aynı anda 4- 5 saniye basılı tutunuz. Bu süreç zarfında ekrana uyarı menüsü gelene kadar bekleyin. Eğer beklediğiniz menü ekrana gelmez ise basılı tutulan 3 tuştan birine eksik basmışsınız demektir ve tekrar baştan aynı işlemi uygulamanız gerekmektedir.

 

 

 

Üstteki iki resim ile anlatılan iki işlemin gerçekleşmesi sırasında sizlere daha iyi yardımda bulunabilmeyi amaçlıyoruz.

Adım
Bu adımda ise ZIP dosyasının içindeki ODIN3 v3.09 programını çalıştırdıktan sonra aşağıdaki gibi ekranın gelmesini bekleyin.

 

 

 1. Adım

Sırada AP düğmesine  basarak klasör içerisindeki CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5 dosyasını seçtikten sonra seçeneklerden  Re-Partition işaretli olmadığına dikkat edin. Ayarlar aynen yukarıda bahsettiğimiz gibi olmalıdır.

 1. Adım

Son adımda start düğmesine dokunmanız gerekmektedir. Bu düğmeye dokunduktan sonra hiçbir harekette bulunmadan root işleminin gerçekleşmesini ve bitmesini bekleyin. Root işlemi sonrasında samsung telefonunuz kendiliğinden kapanıp tekrar açılacaktır. Cihaz açıldıktan sonra Recovery ekranı açılacak ve gerekli olan SuperSu yazılımı yok ise yüklenmesi istenecektir. Yazılımı Play Store2 dan güvenli bir şekilde yükleyebilirsiniz. Yazılımı kurup cihazın ayarları tanımlanacak ve az önceki gibi cihaz kapanıp yeniden açılacaktır. Bu adımları başarılı bir şekilde yaptığınızda root işleminiz sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

 

Paylaşın

Views
  11.791

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.374

  Oğluma Güzel Sözler

  2.135

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.487

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.465

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.