7 ay önce
7 ay önce

Sarı Erik Kaç Kalori

1 porsiyon sarı erik kaç kalori: Yaz aylarının sevilerek tüketilen ve C vitamini açısından da iyi bir kaynak olan erik mineraller bakımından oldukça zengindir. Bir porsiyon sarı erik(120 gramında) 76.8 kalori vardır. Bir şifa kaynağı olan sarı erik potasyum ve lif oranı yüksektir. Bir adet(tane) sarı erik(8 gramında) 5 kalori(kcal) değerindedir.

Sarı Eriğin Besin Değerleri;
120 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 16.8(g)
120 gramında ne kadar protein vardır: 0.8(g)
120 gramında ne kadar yağ vardır: 0.2(g)

Sarı Erik Kilo Yapar mı: Sağlığa sayılamayacak kadar faydası olan sarı erik kilo aldırır mı? Formunu koruyan ve kilo kontrolü yapanların hem kalorisi düşük hemde kilo alımına etkisi olmayacak besinleri yemeleri gerekir. Ara öğün olarak tabir edilen ikindi yemeklerinde sarı erik tüketilebilir. Aşırı şekilde tüketilmediği takdirde kilo alımına etkisi olmaz  denilebilir. Kilo alımını bakımından hiçbir zararı yoktur. Bununla birlikte ara öğünlerde tüketilmesi tavsiye edilen meyveler arasındadır. Diş sağlığına da faydası olan erik sürekli olarak yenildiğinde diş etlerinin güçlenmesine katkıda bulunmasıyla beraber fit ve zinde bir vücut için diyet ve normal zamanlarda eriği bol bol tüketin.

 

Sarı Eriğin Faydaları ve Zararları: Güçlü antioksidanlara sahip olan erik vücut hücrelerinin tahrip olmasını engelleyerek kanser olasığını azaltır. Yüksek miktarda C vitamini içeren erik vücudun demir emilimini mühim oran da artırmaktadır. Vücutta demirin eksik olması kalp ritminin bozulmasına, çocuklarda gelişim sorunun oluşmasına, erken doğum gibi ciddi problemlere neden olmaktadır. Yine barındırdığı C vitamini sayesinde kötü huylu kolesterol oranını düşürür. Kırmızı erik çeşidi tatlı bir meyve olmasıyla beraber, şeker oranı(glisemik indeks değeri) düşük olduğundan kan şekerinin ani şekilde artmasına neden olmaz. Erikte bulunan K vitamini ve magnezyum vitamini minerali gıda yoluyla vücuda enjekte edilen kalsiyum kemik gelişimine katkıda bulunur.

 

Paylaşın

Views
  15.473

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.755

  Oğluma Güzel Sözler

  3.087

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.165

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.