7 ay önce
7 ay önce

Selülit İçin Doğru Bakım

Eğer sizde selülit sorunları ile uğraşmak zorundaysanız, sizlere sunacağımız birtakım bakım önerileri ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Pek çok kadının en çok şikayet ettiği oluşumlardan biri olan selülitin meydana gelmesini sağlayan birçok etken vardır. Bunlar arasında sağlıksız yaşam koşulları, dengesiz beslenme, az hareket etme, hamilelik ve menopoz gibi durumlar gösterilebilir. Selülit ortaya çıkması hormonların farklı çalışması ile de ortaya çıkabilirken, genetik olarak da kendini gösterebilmektedir.

Selülit bölgeler genelde portakal kabuğuna benzeyen bir hal alırlar. Ayrıca vücudun basen, kalça ve karın bölgelerinde sıkça görülürler. Bunun yanında dengesiz kilo alıp verme anlarında da, daha doğrusu hızlı bir şekilde verilen kiloların sonucunda da ortaya çıkabilirler.

Peki, mevcut selülitler nasıl yok edilebilir?

Selülitleri yok etmenin yolu olarak uzmanlar tarafından gösterilen ilk kural beslenmenin dengeli bir hale sokulmasıdır. Dengeli beslenme ile selülitler yok etmek için ilk adımın atılabileceği belirtilmektedir. Bunun yanında çeşitli kozmetik ürünleri sayesinde selülit oluşumlarına bir son vermek de mümkündür. Piyasa üzerinde yer alan mevcut bakım ürünlerini masaj yaparak selülit bölgelere uygulamak yine bu soruna çare olacak faktörlerden biridir. Selülit bölgeler üzerine sürülen bakım kremlerini masaj yaparak selülitin bulunduğu kısımlara bakım uygulayabilir ve belirli bir süre zarfı içerisinde selülitlere son verebilirsiniz.

Diğer yandan selülitler ile başa çıkmanın başka bir yolu ise estetik yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlere damgasını vuran liposuction estetiği ile selülitlerin önüne geçmek mümkündür. Liposuction uygulaması son zamanlarda selülitleri yok etmek için en fazla kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Birtakım işlemler sonunda meydana gelmiş olan selülitleri bu yöntem ile ortadan kaldırabilir ve vücudunuzun selülit oluşan bölgelerinde istediğiniz sonuçlara kavuşabilirsiniz.

Ayrıca selülitin oluşmaması için sürekli hareket halinde bulunmak sizin için yeterli olacaktır. Sabit kalmak yerine birtakım egzersiz hareketleri sayesinde portakal görünümlü bir tenden kurtulabilir ve beklentilerinizin ötesinde bir cilde sahip olabilirsiniz.

Selülitleriniz için doğru bir bakım uygulayın ve onları daha ortaya çıkmadan engelleyin.

Paylaşın

Views
  16.111

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.992

  Oğluma Güzel Sözler

  3.260

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.297

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.