6 ay önce
6 ay önce

Seo ve Paylaşım

Seo dendiği zaman akla hep farklı taktikler farklı fikirler gelmektedir. Para verip link satın almak , para verip şunları yapmak bunları yapmak vs. bu örnekler çoğaltılabilir. Biz ise bugün hem zahmetsiz hemde para vermeden nasıl yol katedeceğimizi gösteren bir yolu anlatacağız.Paylaşmak….

Herkesin paylaşabileceği içerikler , konular mutlaka vardır.Bir sürü para verip backlink almak yerine orjinal ve özgün içerikli konularınızı içeriklerinizi başka sitelerde paylaşarak ücretsiz bir şekilde zahmetsiz olarak backlink elde edebilirsiniz.İnsanların gönüllü olarak link vermelerini sağlamak sizin elinizde.

Öncelikle sitemizin durumuna bakmali ve neler paylaşabileceğimizi düşünmeliyiz.Turkwebmaster webmaster forumunda biz öngörülerimizi ve düşüncelerimi paylaşıyoruz. Yazılarımızı begenen kişiler bunları kendi sitelerinde paylaşıyorlar.Haliyle ücretesiz bir şekilde backlink sağlamış oluyorum.Google’nin ilk çıkış noktasının “çok link alan site kalitelidir” olduğunu aklımızın bir kenarından çıkarmayalım. Sitenizdeki yazıların paylaşılabilmesi için olanaklar tanıyın, linkini verin, facebook’da, twitter’da paylaş butonları yerleştirin. Yazınız veya sayfalarınız ne kadar fazla paylaşılırsa o arama motorlarına o kadar çok faydası olacaktır.

Tabi ki tek yapacağımız yazı yazıp paylaşılmasını beklemek değil. Örneğin hazırladığınız bir sitenin veya sitenin bir bölümünün kodlarını dağıtabilirsiniz. Benim paylaştığım download ve link scriptleri sayesinde siteme onlarca link geldi. Bunlar sayesinde arama motorlarında daha üstlerde gelmeye başladı sitelerim. İsteyenler linkleri kaldırabilir, fakat linkleri kaldırmayanlarda yeterli desteği sağlayacaktır.

Programcı değilseniz, grafik yönünüz ağırsa hazırladığınız tasarımları paylaşabilirsiniz. Özellikle “wordpress” tasarımı yapabiliyorsanız oldukça fazla kişi kullanacaktır. Tema yapmak zor gelebilir, bunun yerine sadece tasarımı da paylaşabilirsiniz. Komple bir web sayfası tasarımı da paylaşabilirsiniz, özel günler için yapacağınız grafikleri de paylaşabilirsiniz. Bunları kendi sitenizde paylaşıp, kullananlardan link vermesini rica edebilirsiniz.

Programcı değilsiniz, grafikerde değilsiniz yine de paylaşabileceğiniz mutlaka bir şeyler vardır. Biraz düşünürseniz bulacağınızdan eminim. Yorumlara bulamadığınız konuları yazarsanız bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Böylelikle ne kadar çok içerik paylaşırsak o kadar çok backlink elde ederiz mantığını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Paylaşın

Views
  11.935

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.439

  Oğluma Güzel Sözler

  2.171

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.519

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.479

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.