5 ay önce
5 ay önce

Sigara Böreği Kaç Kalori

1 adet sigara böreği kaç kalori: Tanesi tahminen 20 grama tekabül etmektedir. Bu oran da 87 kalori(kcal) dır.

Sigara Böreği besin değerleri
 
100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 21.95(g)
100 gramı ne kadar Protein içerir: 0.44(g)
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 39.08(g)

Sigara Böreği Kilo yapar mı: Besleyici oranı oldukça yüksektir. Ancak yapılışı sırasında bol miktarda yağ kullanılmaktadır. Bu nedenle bilinçli bir şekilde tüketmek gerekir. Kızartma yerine farklı pişirme yöntemlerini kullanmak daha faydalı olacaktır. İçerdiği yüksek yağ oranı nedeniyle kilo vermek isteyenlerin diyet listelerinde bulunmaması gereken bir besindir.

Sigara Böreği Faydaları ve Zararları neler: İçerdiği yüksek yağ oranı nedeniyle göbek bölgesinde kilo olarak birikmektedir. Damar tıkanıklarına neden olmaktadır. Enerji verir. Vücuda dinamizm kazandırır. Ancak yapımı sırasında kullanılan yağ nedeniyle kalp hastalıklarına neden olabilmektedir. Tabi farklı yapım yöntemlerini kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Bilinçli tüketim sağlık getirir.

Paylaşın

Views
  11.986

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.477

  Oğluma Güzel Sözler

  2.186

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.532

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.485

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.