6 ay önce
6 ay önce

Sivilceler İçin Maske Yapımı

Sivilceler İçin Maske Yapımı

Gencinden yaşlısına insanların yüzlerinde çıkan sivilceler her zaman sorun olmuştur. Genellikle de gençler için sivilce çıkması büyük bir kabus olarak değerlendirilebilir. Neyse ki günümüzde bitkisel sivilce maskeleri sayesinde düzenli çıkan sivilce ve akneler ya da anlık çıkanları engellemek oldukça kolaydır. Yağlı ciltlerde fazlasıyla gözlemlenen bu durumun kişisel psikolojiye fazlasıyla etki ettiğini biliyoruz. Kaldı ki son derece ciddi bir cilt probleminin de başlangıcı olabilecek bir durum olduğu açıktır.

Sivilceler için maske yapmak elinizdeki malzemeleri kullanarak mümkündür. Doğanın bize hediyesi olan çok sayıda anti toksidan kullanılarak evde kendinize ait olan özel maskenizi hazırlayabilirsiniz. İlaçlardan daha kısa sürede daha verimli etkiler alacağınızdan şüpheniz olmasın. Üstelik bitkisel olduğu için çok daha olumlu sonuçlarla karşılaşacağınız ortadadır.

 

Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilceler cildin hormonal açıdan dengesini koruyamamasından, yağ oranını yükselmesinden, temiz bir cilde sahip olmamanızdan kaynaklanabilir. Bunu tetikleyebilecek kimyasal malzemeler kullanabilmiş olma ihtimalinizde bulunuyor.

Bu durumdan kurtulabilmek için yapmanız gereken şey ise yalnızca sivilceler için maske önerileri ile kendinize en uygun bakım kürünü üretmektedir. Uygulamalarınız sonrasında sivilcelerinizden eser kalmayacak ve çok daha canlı bir yüze sahip olacaksınız.

 

Sivilceleri Yok Eden Maske Tarifleri

Sivilceleri yok eden maskeler herkes için aynı sonucu verecek diye bir kanıya sahip değildir. Öncelikle bu ürünlerin ufak bir miktar alınarak alerjiye karşı ufak bir cilt üzerinde denenmesi sizin için yararlı olacaktır. Sonrasında ise aktif çözüm için kullanılabilmesinde herhangi bir sakınca kalmayacaktır.

 

 

Havuç Maskesi
Yarım kilo havuç ve havuca yeteri miktarda un ekleyerek rendeleyip krem kıvamına getirmelisiniz. Haftada yalnızca bir kez kullanılması tavsiye edilen havuç maskesini sivilcelerinizin haftalık olarak giderilmesinde önemli rol oynadığı için 10 dakika boyunca yüzünüzde tutabilirsiniz.

 

 

Kil Maskesi
Kil maskesinde kivi kullanmak daha fazla etki almanızı sağlar. 1 adet kivinin suyu ile yeterli gördüğünüz kadar kili karıştırarak sürülecek kıvamı yakalayın. Yüzünüzde yalnızca 5 dakika kaldıktan sonra yıkamanız gerekiyor. Haftalık olarak uygulayacağınız bu maskenin sivilce oluşumunu engellediğini söyleyebiliriz.

 

 

Limon Maskesi
Birer yemek kaşığı bal ile limon suyunun karıştırılmasıyla beraber yalnızca sivilceli bölgelere uygulayarak 10 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Bu uygulamanın ardından ılık suyla durulama yapmayı unutmayın. Haftada 2 kez kullanabileceğiniz bu maskeyi daha sık kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

 

Portakal Maskesi
İhtiyacınız olan 3 adet portakal kabuğunu 2 tatlı kaşığı bal ile rendeledikten sonra karıştırın. Bu kürün cildinizde 15 dakika bekledikten sonra yıkanması gerekiyor. Yıkama işlemini soğuk suyla yaptığınız sürece ayda 6 defa kullanmanız mümkün. Yani 5 günde bir kür olarak uygulayabilirsiniz.

 

Aspirinli Sivilce Maskesi
4 adet aspirini toz haline gelene kadar ezdikten sonra 5 damla limon suyunu 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımın yalnızca cildinizin sivilceli bölgelerine sürüldükten sonra 20 ile 30 dakika arasında beklemesi mümkün. Bolca suyla yıkandıktan sonra her hafta bir kez olmak üzere düzenli uygulamanızı tavsiye edebiliriz.

Paylaşın

Views
  16.105

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.988

  Oğluma Güzel Sözler

  3.258

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.