3 hafta önce
3 hafta önce

Siyah Nokta Maskesi

Meraba değerli takipçilerim. Bu yazımda sizlere siyah noktalardan kurtulmanın yolunu anlatacağım. Oldukça basit ve bir o kadar da etkili bir siyah nokta maskesi tarifi vereceğim. Malzemesi az hazırlanması ve uygulanması kolay. Vakit kaybetmeden hemen tarifine geçeyim.

Malzemeler

  • Limon suyu
  • Yoğurt

Hazırlanışı

Küçük bir kap içinde yoğurt ve yarım çay bardağı limon suyunu karıştırın. Bu karışımı gözlerinize değdirmeden yüzünüze sürün yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Siyah nokta maskesi yüzünüzde kuruyup gerilmeye başlayacak, iyice kuruyunca yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Uygulanbması bu kadar kolay olan bu maske, cildinizi dezenfekte eder, sivilveleri kurutur ve siyah noktaları yok eder. Yoğurdun etkisi ile de beslenip nemlenen cildin yağ oranı da ayarlanır. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

Paylaşın

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.