7 ay önce
7 ay önce

Siyah Üzüm Kaç Kalori

1 salkım siyah üzüm kaç kalori: Antioksidan ve lif içeriği oldukça yüksek olan siyah üzüm kanserin oluşmasına karşı koruma sağlar. Sağlık bakımından oldukça faydalı olan siyah üzümün kalori değeri de abartacak şekilde yüksek değildir. Bir salkım siyah(kara) üzüm 260 gram olup 184 kaloriye tekabül eder. Bir porsiyon siyah üzüm 150 gramdır. Bu da 106 kalori yapar. Bir salkım küçük kara üzüm(75 gram) 53.3 kalori yapar. Bir kase kara üzüm(235 gram) 166 ve bir adet(tane) kara üzüm 3 gram olduğundan 2.1 kalori(kcal) yapar. Bir gram siyah üzümde 0.7 kcal vardır. Kuru siyah üzüm de çoğunlukla tüketilen atıştırmalıklar arasında yer alır. Hoşafı da yapılan kara üzüm her derde deva niteliğinde bir meyvedir.

 

Siyah Üzümün Besin Değerleri;
260 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 40.6(g)
260 gramında ne kadar protein vardır: 1.8(g)
260 gramında ne kadar yağ vardır: 0.8(g)

 

Üzüm Kaç Kalori

Siyah Üzüm Kilo yapar mı: Sağlık açısından yararı saymakla bitmeyen siyah üzümün kuru olanı sıklıkla tüketilmektedir. Formunu korumak isteyenlerin fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin merak ettiği konulardan bir tanesi de siyah üzüm kilo aldırır mı? Özellikle sporcuların tükettiği besinler arasında kuru üzüm yer alır. Bunun başlıca nedeni de enerji vermesidir. Siyah üzüm yağları yakıcı özelliği sayesinde uzmanların diyet programlarında tavsiye ettikleri bir meyvedir. Metabolizmayı hızlandırıp yağ eğilimini azaltıcı etkisi olan kara üzümün kalp ve damar hastalıklarına karşı yararlı etkileri vardır. Bol miktarda vitamin ve mineral içeren üzümü de etkisi çabuk olsun diye aşırı oranda yerseniz hele ki bu yanlışı akşam saatlerinde yaparsanız kilo almanıza neden olur.

Siyah Kara Üzümün Kalorisi Kaçtır Besin Değerleri Nelerdir

Belli ölçülerde düzenli olarak tüketildiğinde sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Zayıflamak isteyenler diyet programlarında başlıca kalorisi yüksek olan besinlere yer vermemeleri gerekir. Bazı uzmanlarında yaptığı açıklamalarda üzüm içerisinde bol miktarda şeker ve karbonhidrat içerdiğinden kilo alımına neden olacağı belirtilmiş. Üzüm ve diğer meyvelerin içerisinde doğal olarak Fruktoz adlı şeker vardır. Bu şeker diğer şekerlere göre daha tatlıdır. Ancak kalori değeri daha düşüktür.

 

Siyah Kuru Üzüm Kilo Yapar mı?

 

Siyah Üzümün Faydaları ve Zararları: Yaz ayının vazgeçilmez meyvelerinden olan kara üzüm yani siyah üzüm sağlık açısından oldukça faydalı bir meyvedir. Tam bir kalp dostu olan üzüm kalpteki ritim bozukluklarını, sindirim sistemine ve nefes darlığına karşı faydalıdır. Kötü huylu yani LDL kolesterolünün düşürülmesine yardımcı olan üzüm kabuklarında bulunan reservatrol sayesinde damarların yumuşamasını sağlar. Siyah ve beyaz üzüm bağırsak hastalıklarına iyi gelir, kuru üzüm ile yenildiğinde bu etki katına çıkar. Kara üzüm kanı sulandırdığından koroner kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkiye sahiptir. Kabuğunda içerdiği mineraller sayesinde kalp hastalıklarına karşı yararlıdır. Vücuttaki yağların erimesine yardımcı olan siyah üzüm kanın temizlenmesine ve kanın temizlenmesine yardımcı olur. Cilde taze bir görünüm sağlar, ayrıca bedenin virüslere karşı direncini arttırır.

Paylaşın

Views
  15.134

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.