7 ay önce
7 ay önce

Soğuk Çay Kaç Kalori

1 kutu Soğuk Çay kaç kalori: Çay yapraklarının aromasıyla yapılan soğuk çay, genellikle soğuk içilen bir içecektir. Ana yemeklerin veya ara öğünlerinin yanında tüketilebilir. Ancak içerisinde basit şeker olduğundan fazla içilmesi önerilmez. Bir kutu Soğuk Çay 330 ml’dir. Bu da 99 kalori yapmaktadır. Bir su bardağı (Soğuk Çay) 200 gram olup 60 kaloriye eşittir. Şekersiz ve buzlu  olarak da tüketilebilen soğuk çayın kalori değerleri de az olur.

Soğuk Çay  besin Değerleri; 
330 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 23.1(g)
330 gramında ne kadar protein vardır: 1.7(g)
330 gramında ne kadar yağ vardır: 0(g)

Soğuk Çay Kilo aldırır mı: Yaz aylarında içimize serinletmek amacıyla tüketilen soğuk çay, besin değerlerinin düşük olması kilo alımına neden olmayabilir. Ancak içerdiği basit şeker nedeniyle kilo alımına neden olabilir. Bundan dolayı diyet yapanların pek tüketmeleri tavsiye edilmeyebilir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin şeker içeren besinleri fazla tüketilmesinde yarar vardır.

Faydaları ve zararları nelerdir: En eski içeceklerden olan çay, potasyum, magnezyum vitamin ve mineraller bakımından zengindir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlayan çay, kansere güvence sağlar. Çay yapraklarının aromasıyla yapılan soğuk çay  çaya göre fazla yararlı olmayabilir. Soğuk çay, faydaları ve zararları, insan vücuduna enerji verir.

Paylaşın

Views
  15.754

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.