6 ay önce
6 ay önce

Spam Yararları ve Zararları

Spam Yararları ve Zararları

 

Spam yararlıdır.
Evet spam yararlıdır.Bilinçlice yapılan her spam size binlerce ziyaretçi getirir.
Zaten şu sıralar Google’ın arama algoritmasında sorunlar varken spam yapabilirsiniz.

Peki neden spam yapmalıyız ?

Spam size kısa vadede çok büyük geri dönüşler yapar.Hele hele yeni açılan bir site iseniz,hem Google’ın teşvik amaçlı yeni sitelere verdiği önemi de hesaba katarsanız,muazzam hit potansiyeli var.
Hem spam yapmak çok kolay.Bakın mesela,spam keyword mü arıyorsunuz,yazın Google’a alakasız alakasız piyasa mankenleri ismini yanyana.Açın siteyi kopyalayın keywordu.
Kolaylığı bu kadar ile de kalmıyor,hemen site altına döşeyin,boyutunu da küçük kılın.
Peki bunları yaptıktan sonra ne olacak.Hitiniz ciddi anlamda artacak…
Ama anahtar nokta şu, NEREYE KADAR ?

Google dünyanın en zeki mühendislerinin çalıştığı bir yer.
Sizin düşündüklerinizi onlar çoktan düşünmüş oluyor.
Ancak şöyle bir durum var ki,onlar tüm siteleri tek tek kontrol edemiyorlar.Otomatik kontrol eden sistem arayışına giriyorlar.
Ve hiç ama hiç merak etmeyin,eninde sonunda yakalanıyorsunuz.Ve bu sefer öyle bir duygu ki,karşı karşıya kaldığınız hayal kırıklığı sizi çok daha fazla manevi zarara uğratıyor…
Tüm elde ettiğiniz hitler,reklam gelirleri vs. vs. herşey elinizden kayıp gidiyor.

Peki neden spam yapmamalıyız ?

Spam çok kısa vadeli bir hit kaynağıdır.
Muhakkak ki eninde sonunda yakalanırsınız ve bu açıkladığım üzere sizin için çok üzücü olur.
Göze hiç hitap etmez.Binlerce keyword her yanda.Gerçekten kaliteli içeriğinizin altına spam yerleştirirseniz,kaliteli içerik spamın yanında ağlar.
Spam çok göze batar,siteye giren bilinçli ziyaretçiyi rahatsız eder.
Spam yapmak etik olarak uygun değildir.Elde ettiğiniz tüm kazançlar sizin hakkınız değil emin olabilirisiniz.Bilmiyorum dîni inancınız var mı,ancak emin olun bu yapılanın kul hakkı yemekten bir farkı yok.Reklam verenin de hakkını yiyorsunuz,aslında o içeriğe ulaşmak amacında olmayan ziyaretçinin de.
En önemli detayı eminim ki herkes atlıyor.Bizim bu kadar Google ile içli dışlı olmamızın sebebi hedefli ziyaretçi çekmektir.Sitenizin içeriği ile en ufak alakası olmayan,adult ağırlıklı kelimerle siteye çektiğiniz ziyaretçi sitenizde ne kadar zaman geçirecek sanıyorsunuz ? Diyelim ki siteye girdi, o spamların içinde hangi reklamınız dikkatini çekecek de tıklayacak ? Hepsini geçtim,siz o ziyaretçiyi reklamlarınıza tıklatacak kadar sitenizde tutabilecek misiniz ?
Tüm bunları gözden geçirin ve karar verin.
Sizce spam yapmak sizin etik anlayışınıza uyuyor mu ?
Spam size ne kadar yarar sağlayacak ?

Asla unutmayın ki ” Küçük insan hep büyük görünmek ister ama hep küçüktür “
Ne yaparsanız yapın,hak ettiğinizden yüksek şeyler alamazsınız.
Gelin siz de faydalı şeyler yapın.

Paylaşın

Views
  11.992

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.482

  Oğluma Güzel Sözler

  2.189

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.532

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.486

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.