2 ay önce
2 ay önce

Spor ve Boy Uzatma

Spor ile boy uzatmak günümüzde oldukça önem verilen konuların başında gelmektedir. Boy uzamasının yalnızca genetik faktörlere bağlı olduğu inancı oldukça yaygın olsa da doğru bir düşünce değildir. Belirli yaşlardan sonra boy uzamasının durduğu hiçbir şekilde uzamayacağı da yanlış bir düşüncedir. Spor ve beslenme ile boy uzaması mümkündür.

Boy uzatmak için yapılması gereken sporların başında basketbol, voleybol, yüzme, jimnastik, egzersizler gelmektedir. Basketbol en etkili sporlardan birisidir. Boy uzatmada zıplama ve asılmanın etkisi oldukça büyüktür. Bunun için boyunuzun uzamasını istiyorsanız günlük belirli saatlerde spor yapmak gereklidir. Basketbol oynamak, voleybol oynamak ve yüzmek omurga ve bacak uzamasında oldukça etkilidir.

Atletizm kollarından birisi olan jimnastik de boy uzatmada voleybol ve basketbol kadar etkilidir. Jimnastik yaparken sürekli omurganın esnemesi ve gerilmesi boyun uzamasını sağlar. Spor faaliyetleri ile boy uzatmak isteyenler belirli düzene göre her gün bu egzersizleri uygulamalıdırlar. Aynı zamanda beslenme ve diyet ile birlikte spor yapılmalıdır.

Paylaşın

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.