7 ay önce
7 ay önce

Stresten Kurtulmanın Yolları

Stres

Günlük hayatta yaşadığımız bir çok sorunlara karşı heyecan, mutluluk, sinir depresyon gibi durumlarda ortaya stres çıkmaktadır. Bu ortaya çıkan stres bireyin vücudunda sorunlarda yaratabilmektedir. Bu sorunlardan en önemlileri kalp ve beyinde oluşan sorunlardır. Bu yüzden birey günlük hayatta yaşadığı sorunları kontrol altına almalı ve sakin davranmalıdır.

 

Stresten Kurtulmanın 7 Yolu

 • Günlük yapılan egzersizler sizi günlük hayatta olan olaylardan bir nebze uzak tutar.
 • Bir kişi ile tartışma, kavga gibi sonuçlardan sonra kafanızda çeşitli düşünce ve korkular yaratmak yerine o kişi ile karşılıklı oturup konuşarak sorunun çözüme kavuşmasını sağlayınız.
 • Kafanızı dağıtmak için komedi konulu tiyatro, sinemaya gidiniz. Bu sizin aklınızı kurcalayan sorunlardan bir süre uzak tutar.
 • Günlük sessiz bir ortamda 15-20 dakika kafanızı dinleyiniz.
 • Sessiz bir ortamda 15-20 dakika yoga yaparak aşırı stresten biraz daha olsun kurtulmuş sayılırsınız.
 • Eğer uyku sorununuzdan dolayı aşırı sinir, depresyon varsa yatmadan önce vikis koklayınız. Yastığınızın bir bölümüne vikis sürünüz. Bu uyunuzu getirecektir.
 • Uyku sorunu ile oluşması sonucu için çeşitli şifalı bitkiler ve onlardan yapılan çayları tüketiniz. Rezene, papatya çayı gibi..

Bu maddeleri uygulamanız halinde aşırı stresten bir nebzede uzaklaşmış olacaksınız. Eğer sürekli bu psikolojide ilerlenirse herhangi bir önlem alınmazsa bu vücut için tehlike arz eder ve vücutta kalıcı hasarlara neden olur.

Paylaşın

Views
  15.759

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.866

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.