6 ay önce
6 ay önce

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Taşıt kredileri, bankalar aracılığıyla sıfır kilometre ya da bâzı özel krediler dâhilinde en fazla sekiz yaşa kadar olan araçların alımı için verilen bir kredi türüdür. Hemen her banka bu isim altında müşterilerine kredi vermektedirler. Her bankanın tabii olarak uyguladığı faiz oranlarında değişiklik bulunmakta ve buna uygun ek fırsatlar da yine bankanın belirlediği uygulamalar çerçevesinde müşteriye sunulmaktadır.

Taşıt kredilerinde genellikle kefil istenmez ve bankalar tarafından 48 ya da maksimum 60 ay olarak vadelendirilebilir. Sıfır kilometre taşıt kredisi için bankalar, genellikle aracın kasko bedelinin yüzde seksenine kadar kredi verebilmektedirler. İkinci el taşıtlar içinse çok özel bir uygulama olmadıkça 5 yaşına kadar araçlara kredi verilebilmektedir. Taşıt kredilerinde aracın rehin olarak tutulması gibi nitelikler de mevcuttur.

Tüm bu özellikleri taşıdığınız takdirde en uygun faizi veren bankalardan taşıt kredisi alabilirsiniz. Taşıt kredisi nasıl alınır sorusunun cevabına ise, bankaların internet sayfalarından, en yakın ATM’den ve şubeden olarak yanıtlayabiliriz.

 

Eğer otomobil yerine motosiklet almak istiyorsanız, bankaların bu işlev için de uyguladıkları kredileri bulunmaktadır.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.608

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.