6 ay önce
6 ay önce

Telefonunuzun Dinlenildiğini Anlamanın Yolları Nelerdir?

Son günlerde çıkan haberlerle birlikte hemen herkes kendi telefonunun da dinlenilip dinlenilmediğini merak etmektedir. Bu yazımızda bu durumu anlamanın yolları nelerdir, bunları tartışacağız.

Telefonun dinlenildiğinden şüphelenmeniz gereken durumlar şöyledir:

1-      Telefon dinleme olayı en çok casus yazılımlar aracılığıyla olmaktadır. Bu casus yazılımlar sizin haberiniz olmadan telefonunuza yüklenebilirler. Yüklendikten sonra da sizden habersiz bir şekilde, siz herhangi bir telefon görüşmesi yapmaya başladığınız anda başka bir yere SMS göndererek telefonunuzun dinlenilmesini sağlarlar. Bunu anlamanın yolu ise, kullandığınız hat şirketinden ayrıntılı fatura istemektir. Eğer ayrıntılı fatura üzerinde hiç tanımadığınız bir numaraya SMS gönderimi yapılmışsa, telefonunuzun dinlenildiğinden şüphelenmeniz gerekmektedir.

2-      Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda bile çabucak ısınıyor ve şarjı kısa sürede bitiyorsa bu durumda telefonunuzun dinlenildiğinden şüphelenebilirsiniz. Açıkçası telefon içeresindeki herhangi bir arıza da telefonun çabuk ısınmasına ve şarjının da hemen bitmesine neden olabilir. Bu yüzden öncelikle telefonunuzu bir servise götürerek herhangi bir arızası olmadığından emin olun. Eğer telefonun ısınmasına ve şarjın bitmesine neden olan bir arıza olmadığı halde bu durumla karşı karşıyaysanız telefonunuzun dinlenildiğinden şüphelenebilirsiniz.

3-      Telefonunuzla görüşme halindeyken eğer ses derinden geliyor ve ses yankı yapıyorsa bu durumda da telefonunuz dinleniyor olabilir.

Şehir Efsaneleri

Ağızdan ağıza yayılan bazı durumlar da vardır ki bunlar ile telefonun dinlenildiğini anlamak mümkün değildir. Örnek olarak arama yapmadan önce numaranın başına 2 yazmak veya başına #31 yazarak arama yapmak telefonun dinlenildiğini anlamanın yollarından değildirler.

Paylaşın

Views
  11.782

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.371

  Oğluma Güzel Sözler

  2.133

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.486

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.463

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.