5 ay önce
5 ay önce

Telefonunuzun IMEI Kodunu Öğrenin

IMEI Kodu Nedir ?

IMEI Kodu sizin telefonunuzun kimliğidir. 14 haneli olan bu kod bazen 16 haneli olabiliyor. 16 haneli olanlar genelde yeni telefonlarda görülüyor. Polis çalınan telefonlar için IMEI kodunu kullanarak cihazı takip eder. IMEI kodunun sim kartla alakası yoktur. IMEI kodu cihazınızda hep vardır ve olacaktır.

Dikkat :  Hırsızlar IMEI kodunu değiştirebiliyor. Bu nedenle sakın IMEI kodunuzu hiç kimseyle paylaşmayın !!!

IMEI Kodunu Nasıl bulacağım ?

Telefonların çoğunda *#06#  IMEI kodunu ekrana getirebilirsiniz. İos’da Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünde IMEI Kodunuz yazar. Android’te de aynı yer ayarlar ve hakkında kısmında yazar.   Sakın kimse ile paylaşmayınız. Bu sadece size özgü bir numaradır. IMEI numaranız alınıp başka bir telefona klonlanırsa ve o cihazda suç işlenirse başınız yanabilir. Kesinlikle paylaşmayınız !

Paylaşın

Views
  11.935

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.436

  Oğluma Güzel Sözler

  2.171

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.519

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.479

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.