7 ay önce
7 ay önce

Tipe göre maske yapın

Evet sevgili comaam.com okurları bu makalemde sizlere yüz tipinize göre nasıl maske yapacağınızı anlatan bir yaz yazacağım. Doğal maskelerle güzel ve sağlıklı bir cilt elde edebilirsiniz. Ancak bunun bazı püf noktaları ve dikkat etmeniz gereken kuralları var. Cildiniz eğer kuru ise daha fazla nemlendirmeye ihtiyacınız vardır. Aksine nemli bir cildiniz varsa maskemizi biraz daha ıslak yapmamızda fayda var. Gelelim maskemiz için gerekli harcı nasıl yapacağımıza.

 

 

Gerekli Malzemeler

 • 1 yumurta sarısı
 • 1 yemek kaşığı zeytin yağı
 • 1 yemek kaşığı süzme bal

 

not : Kesinlikle zeytin yağı haricinde bir yağ çeşidi kullanmayınız. Zeytinyağı cilt maskesi için en uygun ve en doğal olan yağdır.

 

Uygulama

Yukardaki malzemeleri bir kapta güzelce çırpınız. Sonra elde ettiğiniz harcı göz ve dudak çevreniz hariç tüm yüzünüze sürün. Daha sonra ortalama 20 dk kadar yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.

-Cilt tipi yağlı olanlar, ciltteki fazla yağın emilmesine ihtiyaç duyar. Domates maskesi sizin için birebir. 2 çorba kaşığı taze hazırladığınız domates suyu ile 2 çorba kaşığı kili karıştırın ve yüzünüze sürün. Maske kuruyuncaya kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ılık suyla durulayın.

-Karma cilde sahip kişiler, diğer cilt tiplerine nazaran daha az sorunludur ancak T bölgesindeki parlamaları da yok etmek gerekir. Bunun için 1 çay kaşığı zeytinyağı, kil ve taze sıkılmış limon suyunu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı özellikle yağlı bölgelere uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Paylaşın

Views
  15.758

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.866

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.