7 ay önce
7 ay önce

Topuk Çatlamasından Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Topuklarımızda oluşan o çatlaklardan hep şikayetçi olmuşuzdur. Özellikle yaz aylarında giyilen terlik ve sandaletlerde oluşan görüntü kirliliği herkesi rahatsız etmektedir. El bakımı kadar ayak bakımı da oldukça önemlidir. Banyodan sonra ponza taşıyla temizlemek hiçbir zaman yetmiyor. O yüzden sizlerle bu ayak maskesini paylaşmak istiyorum.

Malzemeler;

-4 tatlı kaşığı vazelin

-1 çay kaşığı zeytinyağı

-1 çay kaşığı alovera yağı

-1 çay kaşığı hindistancevizi yağı

Yapılışı;

Vazelini benmari usulü eritin. Benmari usulünü bilmeyenler için, vazelini cam ve geniş bir kaba alın küçük bir tencerenin içine su doğdurun ve kaynatın, kaynayan suyun üzerine vazelinin bulunduğu kabı koyup erimeye bırakın. Burada önemli nokta vazelinin suyun buharıyla erimesidir.

Vazelin eridikten sonra diğer malzemeleri de üzerine ekleyip karıştırın. Bu karışımı gece yatmadan önce topuklarınıza sürüp üzerine çorap giyip yatın. Sabah uyandığınızda yumuşacık olmuş ayaklarınıza siz de şaşıracaksınız. Ayaklarınızı sıcak bir suyla durulayın, hatta bir 5-10 dakika kadar sıcak suda bekletin. Yumuşamış topuklarınızı ponza taşı yardımıyla temizleyin. Böylece ölü deriden kurtulmuş olacaksınız. Bu işlemi haftada iki defa uygulayın. Zamanla topuklarınızda çatlamanın hiç oluşmadığını fark edeceksiniz.

Paylaşın

Views
  15.217

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.138

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.686

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.