7 ay önce
7 ay önce

Vişneli Turta Kaç Kalori

1 porsiyon Vişneli Turta kaç kalori: Yapılan araştırmalar sonucunda sağlık besin puanı 5 üzerinden 0 olarak belirlenmiştir. Tam bir kalori deposu olan vişneli turtayı kilo kontrolü yapanlar tarafından tüketilmemesi gerekir. Bir porsiyon vişneli turta(300 gram) 1025 kaloridir. Şeker, yağ, kalori miktarları bir hayli fazla olan vişneli turta diyabet hastalarının yememesi önerilir. Ayrıca fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin bu tarz tatlıları tüketmeleri diyetlerini bozabilecek niteliktedir.

Vişneli Turtanın Besin Değerleri;
300 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 114.9(g)
300 gramında ne kadar protein vardır: 16.2(g)
300 gramında ne kadar yağ vardır: 55.2(g)

Vişneli Turtanın Kalorisi Ne Kadardır Besin Ögelerinin Değerleri Nelerdir

Vişneli Turta Kilo Yapar mı: Farklı tariflerde hazırlanan turta kilo yapar mı, diyet yaparken tüketilir mi. Vişneli turtanın besin değerleri göz önüne alındığında kilo alımına etkisi vardır. Kalori değeri oldukça yüksek olan vişneli turta kilo aldırmaktadır. Ayrıca hazırlanışı sırasında bol miktarda şeker kullanılmaktadır. Bilindiği üzere şeker maddesi kilo alımını tetiklediği gibi birçok hastalığa da sebebiyet verebiliyor. Özellikle de diyabet rahatsızlığına neden olan şeker, kalp hastalıkları ve damar tıkanıklarına de sebep olabiliyor.
Çoğunlukla ara öğünlerde canınız tatlı isteyebilir. Bunu önlemek için meyve tüketebilirsiniz. Meyvelerin kendine özgü şekeri olduğundan kilo alımına etkisi yok denecek kadar azdır. Özellikle de fazla kilolarından kurtulmak için diyet yapanlar ve formunu koruyanlar buna benzer şeker ve kalori içeriği bol yiyeceklerden uzak durmalarında yarar vardır. Sağlığa da bir hayli zararlı olan vişneli turtanın bedene tek katkısı enerji vermesidir.

 

Paylaşın

Views
  15.758

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.