7 ay önce
7 ay önce

WhatsApp Numarası Bilgiler Silinmeden Nasıl Değiştirilir?

Bilindiği gibi WhatsApp kullanırken konuştuğunuz kişilerle telefon numaranız aracılığıyla görüşme yaparsınız. Kullandığınız telefon numarasını değiştirdiğinizde ise yeni telefon numarasını WhatsApp ayarlarından eklemeniz gerekmektedir. Bu sayede rehberinizdeki kişiler, ayarlarınız ve konuşma geçmişiniz aynen korunur. Ancak yeni numaranızı rehberinizdeki kişilere bildirmeniz gerekmektedir. Şimdi tek tek hangi marka cihazlarda bu işlem nasıl yapılır bakalım.

Android ve iOs İşletim Sisteminde veya Blackberry Telefonlarda WhatsApp Numarasını Değiştirmek

Bu işlem için öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve menüye giriş yapın. Ardından “ayarlar” yazan kısma girin ve “Hesap” yazan kısma dokunun. Burada “Numara Değiştir” yazan yere tıkladığınızda karşınıza iki adet kutucuk çıkacaktır. İlk kutucuğa şu an kullanıyor olduğunuz numarayı, ikinci kutucuğa da yeni kullanacağınız telefon numarasını girin. Bu işlemden sonra yeni telefon numaranız için doğrulama işlemi yaptığınızda artık ayarlarınız ve geçmişiniz olduğu gibi yeni numaranıza aktarılacaktır.

Windows Phone İşletim Sistemi Yüklü Telefonlarda WhatsApp Numarasını Değiştirmek

Bunun için öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve alt kısımda gördüğünüz üç nokta simgesine dokunun. Sonrasında “Ayarlar” yazan yere tıklayın ve “Hesap” yazan kısma girin. “Hesabımı Değiştir” yazan yere dokunun. Sonrasında “Devam” deyin. Karşınıza çıkan iki kutucuktan ilkine şu an kullanıyor olduğunuz WhatsApp numarasını, ikincisine de yeni WhatsApp numarasını girin.

Paylaşın

Views
  15.482

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.757

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.168

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.