7 ay önce
7 ay önce

Windows 10’da PC Kapatmanın Yolları

Microsoft firmasının uzun yıllardan beri bilgisayarlarını başlata tıklayarak kapatma zorunluluğunu Windows 10’da devam ettirdi. bu urumun kısa yollarını haberimizde sizlere sunuyoruz.

Birinci Seçenek: Güç Düğmesini Yeniden YapılandırınBilgisayarınızı kapatmak istediğiniz güç düğmesine uzun bir süre basmak yerine sadece basın ve bırakın. Bunu yapmak için de denetim masasındaki güç seneklerini açın. Beraberinde sol taraftaki menüden güç düğmesine basıldığında “Uyku” yerine “Kapat” seçeneğine tıklayın.

İkinci Seçenek: Masaüstüüe Kısayol Ekleyin

Güç düğmesini hiç bir şekilde kullanmak istemiyorsanız masaüstünüze kısayol ekleyerek de bilgisayarınızı kapatabilirsiniz. Bir kısa yol oluşturun ve konum olarak da “%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0” yazın. Böylece tıkladığınızda bilgisayarınız kapanacak.

Üçüncü Seçenek: Başlata Sağ Tıklayın

Bu tıklama sonucun da uzun bir menü açılacak buradan kapat ya da oturumu kapata tıklayarak bilgisayarınızı normalden de kısa sürede kapatabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  16.061

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.973

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.