Wordpress Kalıcı Bağlantılar Url Sorunu Çözümü
4 ay önce
4 ay önce

WordPress Kalıcı Bağlantılar Url Sorunu Çözümü

WordPress kalıcı bağlantılara girip bir özel url tanımladığımız yada mevcut url’leri değiştirdiğimiz zaman bazen sitemizde bu değişiklikler olmaz yada olduğu halde konular görüntülenmeyebilir. Bunun sebebi .htaccess dosyanızın yazılabilir olmamasından kaynaklıdır buda hosting özelliklikleriyle alakalı bir durumdur.

Kalıcı bağlantılardaki url sorununu çözmek için manuel olarak .htaccess dosyamıza bir aşağıda vermiş olduğumuz kodu eklemeniz gerekmektedir. Eğer ana dizindeki bir .htaccess dosyası varsa açınız ve aşağıda vermiş olduğumuz kodu yerleştirip kaydedin. # BEGIN WordPress <IfModule mod_rewrite.c> RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index\.php$ – [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /index.php [L] </IfModule> # END WordPress hostingimde bir .htaccess dosyası yok diyorsanız; bir .htaccess dosyası oluşturup ftp’nizin anadizinine gönderiniz.

Paylaşın

Views
  5.106

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  2.964

  Oğluma Güzel Sözler

  964

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

  547

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  403

  Oval Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.