Wordpress Temalarda Türkçe Karakter Hatası Çözümü
7 ay önce
7 ay önce

WordPress Temalarda Türkçe Karakter Hatası Çözümü

Çoğu webmasterın en büyük belasıdır Türkçe karakter hatası çoğu zaman WordPress temalarında ara ara türkçe karakter hatası alırız bunun en büyük sebeplerinden birtanesi tema dosyalarını note defteri yada wp-admin’de bulunan tema düzenleyicisinden açmanızdır. Temadaki türkçe karakter hatasını çözmek için öncelikle ftpmizde bulunan temayı masaüstüne indiriyoruz yada ftp programınızla online olarak düzenleyebilirsiniz. Yalnız editörümüzün notepad++ gibi bir gelişmiş html editör olduğuna dikkat ediniz.

Temanın bütün .php dosyalarını açıyoruz notepad++ kullandığınızı varsayarak, üst menülerde “Kodlama” adında bir menümüz var ona gelip temanın kodlama dilini değiştiriyoruz. kodlama dili olarak UTF-8 (Bom’suz) Kodlamasını seçiyoruz ctrl+s kısayoluyla değişiklikleri kaydediyoruz bu işlemi bütün tema dosyalarınızda yapmanız gerekmektedir.tema içerisinde bulunan bazı text’lerde bu işlem sonrası tr karakterler bozuk çıkabilir bunları manuel olarak 1 defaya mahsus değiştirdiğimiz zaman düzelecektir.

Paylaşın

Views
  15.134

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.