6 ay önce
6 ay önce

Yaş ve Kuru Maydanoz Kaç Kalori

Kuru Maydanoz kaç kalori: Bilindiği üzere kuru olanın diğerine oranla besin değerleri ve enerji miktarı çok çok fazladır. 1 demet kadarında 149 kcal mevcuttur. 1 tutam olarak ise 5 kcal içerir.
Yaş Maydanoz kalorisi:  Yarım demet içerisinde 16 kalori mevcut, 1 demet ise  32 bulunuyor.

Kuru maydanoz besin değerleri
20 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 7.2(g)
20 gramı ne kadar Protein içerir: 4.5(g)
20 gramı ne kadar Yağ içerir: 0.4(g)

Yaş maydanoz besin değerleri
60 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 4.4(g)
60 gramı ne kadar Protein içerir: 2.7(g)
60 gramı ne kadar Yağ içerir: 0.2(g)

Maydanoz kilo yapar mı: Yemeklerin vazgeçilmez sebzelerinden olan bir besindir. Kalori değeri korkulacak kadar yüksek olmadığı için tüketimi gönül rahatlığı ile yapılabilir. Sadece maydanoz yiyen bir toplumda olduğumuzu sanmıyorum. Yemeklerin yanında ve içerisinde kullanıldığında ağzımıza eşsiz bir tat vermektedir. Tüketiminde fazla aşırıya kaçılmayacak bir tür olduğu için yazmaya gerek yok. Şunu da hatırlatmak gerekirse suyu ve kürü son zamanların trendleri arasındadır.

Maydanoz Faydaları ve Zararları neler: Yararları saymakla bitmeyecek olan besinin içeriğinde bolca C ve A vitamini, folik asit, potasyum, kalsiyum, demir ve lif bulunur. Bunların dışında vücuda birçok faydası vardır. Özellikle çeşitli hastalıklarda tedavi niteliği bile taşır.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.