6 ay önce
6 ay önce

Yaş ve Kuru Nane Kaç Kalori

1 tatlı kaşığı kuru nane kaç kalori:  1 tatlı kaşığı tahmini olarak 2 gramdır. Bu da ortalama 7 kalori(kcal) etmektedir.

1 demet yaş nane kaç kalori: Demedi yaklaşık olarak 50 gramdır. Bu da 22 kalori eder.

Kuru Nanenin besin değerleri

200 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 131(g)
200 gramı ne kadar Protein içerir: 24.2(g)
200 gramı ne kadar Yağ içerir: 8.5(g)

Kuru Nane Kilo yapar mı: Bu tür sorular sağlığına ve kilosuna dikkat edenlerin ilgi odağı oldu da diyebilir. Günümüzde besinler kilo alır mı gibi sorular sormaktadır. Tabi bu nane içinde geçerlidir. Zayıflamak isteyenler her gün yemeklerden sonra bir tatlı kaşığını suya karıştırarak içmelerini tavsiye ederim.

Faydaları ve Zararları neler: Hazmı kolaylaştırmaktadır. Gaz söktürücü etkisi vardır. Karaciğer yetmezliğini önler. Safra akışını düzenleyici etkiye sahiptir. Mide de oluşan ağrıları keser. Astım, bronşit, grip ve öksürük için faydalıdır. Kalbi güçlendirir. Ruhsal olarak kaynaklanan iktidarsızlığı gidermeye yardımcı olur. İdrar söktürücü bir etkiye sahiptir. Uyarı olarak Mide ülseri ve gastrit hastası olanların kullanmamaları tavsiye edilir.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.608

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.