7 ay önce
7 ay önce

Yaşlılık Lekelerinden Kurtulma Önerileri

İlerleyen yaşlar ile birlikte ortaya çıkabilen ve fiziksel anlamda yarattığı tahribat ile fazlasıyla can sıkabilen yaşlılık lekeleri, uzmanların önerileri ile kolaylıkla al aşağı edilebiliyor. Bu lekeler ile karşı karşıya kaldığınız zamanlarda tamamen sakin olarak uzmanların önerileri uygulamalı ve bu lekelere bu şekilde çözümler aramalısınız. Uzmanların önerilerini denedikten sonra eminim yaşlılık lekelerinden kurtulacak ve daha güzel bir cilt elde edebileceksiniz.

Yaşlılık Lekeleri:

Çil gibi görünen yassı, yuvarlak ve kahverengi lekeler. İyi huylu yaş lekeleri güzellik için sorun olsa da tehlikeli değildir.

Eğer rahatsız oluyorsanız, bunları renk açıcı kremlerle, özer terapisiyle ya da kimyasal soyma gibi işlemlerle tedavi edebilecek bir dermatolog veya plastik cerrahla görüşün.

Koruyucu güneş kremleri kullanmak daha fazla lekenin oluşmasını engelleyebilir. Güneş lekeleri koyulaştıracağı için, koruyucu güneş kremi – en azından üç ya da dört yıldızlı UVA korumaları bir SPF 30 – kullanmalısınız.

C vitamini, A vitamini, glikolik asit, emblica ve meyan kökü özü gibi yaygın cilt kremleri bileşenleri aylarca kullanıldığında kahverengi lekeleri hafifletebilir. Niasin de bunu yapabilir.

Çatlaklar:

Yara izi gibi görünen çatlaklar, cilt elastikiyet kapasitesinin üzerinde esnediğinde ve altındaki bağ doku yırtıldığında meydana gelir.

Başlangıçtaki kırmızılık azaldıktan sonra zaman içinde hafifleme eğilimi gösterirler. Ancak çatlakları yok etmek için bilinen cerrahi müdahale dışında bir tedavi yoktur. Lazer terapisi ya da Retin-A gibi tedaviler yara izlerini azaltma konusunda etkin değildir.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.