7 ay önce
7 ay önce

Yaz Yaklaşırken Zayıflama Yöntemleri

Artık yavaş yavaş kış aylarının sonlarına geliyoruz. Bu nedenle gerek giyilen giysiler hafifliyor, gerekse daha rahat bir tarza dönüşüyor. Yani demek oluyor ki vücut üzerinde saklanmak istenen bölgeler bu giysiler ile kendini ön plana çıkarmaya hazırlanıyor ve saklamak artık yaz aylarında ki kadar kolay olmuyor.

Peki, yaza ne kadar hazırsınız ya da yaz mevsimin her giysiyi giymek için vücudunuza yeteri kadar güveniyor musunuz?

Herkesin incelme derdinde olduğu son günlerde uzmanların zayıflama konusunda öne sürdüğü ilk tavsiyelerden biri düzenli egzersizlerden geçiyor. Düzenli bir egzersiz progamı ile vücudun forma sokulmasının oldukça kolay olduğu belirtilirken, bol su içmenin vücut içinde oldukça yararlı olduğundan bahsediliyor. Ayrıca şok diyetlerle zayıflamayı kesinlikle doğru bulmayan uzmanlar, kadınların öncelikle kendilerine dengeli ve sistemli bir egzersiz programı çıkarmalarını ve bu programı takip ederek yavaşa yavaş kilo vermelerini vurguluyor. Sağlıksız zayıflamalara neden olan şok diyetlerin vücutta olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmasının ise oldukça muhtemel olduğunu belirtirlerken, bölgesel zayıflamayı tercih edenlerin bu yolla kesinlikle sonuca ulaşamayacaklarını dile getiriyorlar.

Diğer yandan uzmanlar, spor yapmak için genelde öğleden sonranın ya da akşam üstlerinin tercih edilmesini belirtiyor. Bunun nedenini ise kuvvet ve esnekliğin genelde bu zamanlarda vücutta daha fazla bulunduğunu ve bu nedenle vücudun yapması gereken hareketleri bu zamanlarda daha rahat uygulayabileceklerini öne sürüyorlar. Ayrıca düzenli bir beslenmenin yine zayıflama konusunda oldukça önemli bir etken olduğuna değiniyorlar. Örneğin çok fazla spor yapmak ve az yemek yemenin kesinlikle akıllardan çıkarılmasını ve sporun yanında dengeli bir beslenmenin her zaman uygulama altına alınmasını söylüyorlar. Bu nedenle zayıflamak için az yemek yeme gibi bir aktivite gerçekleştirilmemesinin önemini üstüne basa basa belirtiyorlar. Kısacası uzmanlar tarafından ifade edilmek istenen ana koşul forma girmede ki en büyük etkenin doğru bir beslenmeden geçtiği şeklinde karşımıza çıkıyor.

Bütün bu oluşumları bir araya topladığımızda ise karşımıza düzenli bir egzersiz programı, dengeli beslenme, bol su içme ve egzersiz saatlerinin öğleden sonralarına alınması çıkıyor. Bu şekilde yapılan bir diyet ve zayıflama metodunun en sağlıklı kilo verme yöntemlerinden biri olduğuna özellikle değiniliyor.

Paylaşın

Views
  15.134

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.