7 ay önce
7 ay önce

Yıpranan Ciltler İçin Kış Bakımı

Yaz döneminde ciltler ışıl ışıl bir görünüm kazanır ancak bu ışıltılı görünüm belli bir süre sonra yerini pul gibi dökülen bir deriye bırakır. Ayrıca yüz bölgelerinde oluşan kahverengi lekeler, kızarıklıklar ve birtakım damar genişlemeleri de yazın ışıltılı güneşinde oluşur. Bu sebeple yoğun güneşe maruz kalınan ciltte kanser riski ya da kalıcı izler ortaya çıkar.

Cildi bu tür risk ve izlerden korumak içinse uzmanlar birtakım öneriler sunmaktadır. Bu önerilerin başında ise cildi nemlendirici kremlerle temizlemesi gerektiği gelmektedir. Yağlı ciltler için jel tercih edilebilirken, bunun tam tersi kuru ciltler içinse köpük içerikli bakım kremleri kullanılabilir. Derinin canlandırılması isteniyorsa 3 ya da 4 haftalık periyotlarla kimyasal peeling yaptırılması uzmanların diğer önerilerinden biridir. Peeling esnasında meyve asitleri içeren bir peeling uygulaması canlılık ve parlaklığın ilk şartı olmaktadır. Ayrıca gece kremleri kullanılıyorsa yine aynı şekilde meyve asitlerinin içerdiği bir krem olmasına dikkat edilmelidir.

Diğer yandan sağlıklı ve diri bir cilt görünümü isteyen kadınlar beslenmelerine de özen göstermek zorundadır. Sigara içiliyorsa azaltmak ve antioksidan içerikli sebze meyvelerden bolca alınması buna katkı sağlamaktadır.

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.608

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.