7 ay önce
7 ay önce

Yoğurt Kaç Kalori

Sitemizde yayınlanmış olan Yoğurt kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

1 porsiyon tam yağlı yoğurt kaç kalori: Kalsiyum, protein, fosfor bakımından iyi bir kaynak olan yoğurt, kilo kontrolü yapanların  yağsız veya az yağlı olarak tüketmelerinde yarar vardır. Bir porsiyon tam yağlı yoğurt(150 gramında) 99 kalori vardır. Küçük yaştaki çocukların gelişimine katkıda bulunan yoğurt sağlığa sayılamayacak kadar faydası vardır. Bir su bardağı yoğurt(240 gram) 158 kalori, bir kase yoğurt(200 gr) 132 kalori, yarım kasesi(100 gram) 66 kcal, bir çorba kaşığı tam yağlı yoğurt 19.8, bir çorba kaşığı tepeleme(50 gram) 33 kalori içermektedir.

Tam Yağlı Yoğurtun Besin Değerleri;
150 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 6(g)
150 gramında ne kadar protein vardır: 5(g)
150 gramında ne kadar yağ vardır: 5.7(g)

Tam Yağlı Yoğurt Kilo Yapar mı: Herkesin merak ettiği ve sık sık sorulan sorular arasında yoğurt kilo aldırır mı? Bu yazımızda bu sorunuza cevap vereceğiz. Sağlık açısından oldukça faydalı bir besin olan yoğurt, göbek ve kalçalarda ki yağları eritir. Sağlıklı beslenmek için gerekli olan aminoasitleri, vitaminleri, mineralleri bünyesinde barındıran yoğurt, zayıflamayı destekleyici bir yapıya sahiptir. Yağsız yoğurt tüketildiğinde göbek ve vücudun belli bölgelerinde ki yağları eritebilirsiniz. Obezite hastalarının üzerinde yapılan bir araştırmaya göre iki farklı diyet listesini hazırlanmış. Bunların birinde yoğurt varken diğer listede yoğurt eklenmemiştir. Günde üç öğün yoğurt tüketen obezite hastasında tüketmeyen kişiye göre %50 oranında zayıflama gözlemlenmiştir. Araştırma sonucunda verilen yağların büyük bir kısmı göbek karın bölgesinde biriken yağların eritilmesiyle verilmiştir.

Faydaları ve Zararları: Dünya çapında en fazla tüketilen süt ürünleri arasında yer alan yoğurt, çok yaygın bir şekilde tüketilmektedir. Çok eski çağlardan beri hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılmış ve sağlıklı yaşamın iksiri olarak tabir edilmektedir. Yapılan birçok bilimsel araştırmalara göre yoğurdun kilo vermeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. İçerdiği aminoasitler ve vitaminler vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlar. Bununla birlikte kasların kuvvetlenmesini sağlar. Bağırsak enfeksiyonuna neden olan zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar. Sindirimi kolay olan yoğurt kabızlığa sebep olmaz. Potasyum, fosfor gibi birçok minerali barındıran yoğurt, kırmızı kan hücrelerinin korunmasını sağlayarak sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlar.

Tam Yağlı Yoğurt Kaç Kaloridir Besin Ögelerinin Değerleri Nelerdir

Günlük olarak düzenli bir şekilde tüketildiğinde hipertansiyonun oluşmasını engeller. Yüksek tansiyon rahatsızlığı birçok hastalığında kapısını aralar. Yoğurt yüksek tansiyonun oluşmasını engellediği gibi diğer hastalıklara yakalanmamasını sağlar. Gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda yoğurdun soğuk algınlığını önlediği ortaya çıkmıştır. Göz sağlığına da faydası olan yoğurt cildi nemlendirir.

Paylaşın

Views
  15.477

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.755

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.167

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.