7 ay önce
7 ay önce

Yoğurtlu Brokoli Salatası Kaç Kalori

1 porsiyon yoğurtlu brokoli salatası kaç kalori: Lif açısından oldukça iyi bir kaynak olan brokoli sağlık bakımından oldukça faydalı bir besindir. Her ne kadar tat olarak kötü olsa da kilo kontrolü yapanların tüketmesi gereken bir sebze çeşididir. Kalori değeri de bir hayli düşük olduğundan diyetisyenler tarafından formunu korumak isteyenlere tavsiye edilmektedir. Bir porsiyon yoğurtlu brokoli salatası 95 kalori(kcal) değerindedir. İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde vücudun gelişimine, zinde kalmasına yardımcı olur.

Yoğurtlu Brokoli Salatası Kilo Yapar mı: Zayıflama denilince akla ilk gelen besinler arasında brokoli vardır. Diyet listelerinin ilk sırasında her zaman yer alan brokoli fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin baş yardımcısıdır. Salata olarak tüketildiğinde yağ yakmaya etkisi daha da artar. Hele ki üzerine yoğurt eklendiğinde daha yağlarınızı yakmanız konusunda en iyi yardımcınız olacaktır.

Faydaları ve Zararları: Görüntü itibariyle karnabaharın yeşil görünümlüsünü andıran brokoli içindeki yüksek besin değerleri ve düşük kalori oranı sayesinde kilo vermeye katkıda bulunur. Özellikle de salatası her derde deva niteliğindedir. İnsan sağlığına birden fazla faydası olan brokoli, kış aylarının da gelmesiyle oluşan hastalıklara karşı vücudun direnci artırarak soğuk algınlığına yakalanma riskini azaltır. Bir çok kanser hastalığına karşı vücudu korumaktadır. Özellikle de akciğer, kolon, bağırsak kanserine karşı bedenin direncini büyük ölçüde artırır. Belli bir yaştan sonra kalp krizi riski geçirme olasılığı yükseliyor. Bu da genellikle de beslenme şekline göre değişmektedir. Düzenli olarak brokoli salatası tüketen birinin kalp krizi geçirme olasılığı düşüktür. Yüksek oranda demir ve folik asit içerdiğinden kansızlığı önler. Güçlü bir antioksidan olan brokoli vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar.

Paylaşın

Views
  15.210

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.636

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.