7 ay önce
7 ay önce

Yoğurtlu Makarna Kaç Kalori

Bir porsiyon yoğurtlu makarna kaç kalori: Protein ve vitamin açısından oldukça iyi bir kaynak olan makarna vücuda inanılmaz derece de enerji verir. Genellikle akşam saatlerinde yapacak bir şeyler bulunamayınca makarna yapılır. Hazırlanışı esnasında yoğurt ile sarımsak karıştırılarak elde edilen sos ile beraber yağda salça ile nanenin kavrulması ile makarnanın üzerine eklenir. Buda  kalori değerinin yükselmesine neden olur. Bir porsiyon yoğurtlu makarna 546 kalori(kcal) yapar.

Yoğurtlu Makarnanın Besin Değerleri;
150 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 17.9(g)
150 gramında ne kadar protein vardır: 9.2(g)
150 gramında ne kadar yağ vardır: 19.7(g)

Yoğurtlu Makarna Kilo Yapar mı: Damak zevklerine farklı gıda maddeleriyle tüketilen makarna kilo aldırır mı? Makarnanın yanında tüketilen maddelerden bir tanesi de yoğurttur. Makarnanın kilo alımına etkisinin olup olmadığı hakkında birden fazla görüş vardır. Ancak ortak görüş makarna ile beraber yenilen soslar kilo alımına etki eder. Diyet çizelgelerine bakıldığından sade ve az yağlı makarnanın soslu makarnaya göre daha az kalori içerdiği görülür. Bu gıda maddesi daha çok yoğurt ile yapılmaktadır. İçerdiği bol protein ve mineraller bakımından oldukça zengin olan yoğurt ara öğünlerde az yağlı olarak yenilmesi faydalıdır.

Yoğurtlu Makarnanın Faydaları ve Zararları: Oldukça besleyici ve tokluk hissi veren makarna özellikle diyet yapan kişilerin az yağlı ve sade olarak tüketmesi kilo almalarına etkisi yok denecek kadar az olacaktır. Diyabet(şeker) hastalığını önleyici etkisi olan makarna B1, B2 ve A vitaminleri bakımından iyi bir kaynaktır.Kemik ve iskelet yapısına kuvvet verici etki olan kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Kolesterol oranının denge de kalmasına yardımcı olur.

Paylaşın

Views
  16.100

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.986

  Oğluma Güzel Sözler

  3.257

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.