7 ay önce
7 ay önce

Yoğurtlu Sivilce Maskesi

Cildinizde meydana gelen sivilcelere karşı bir çok ürün deniyorsunuz. Bunların yanı sıra doğal ürünlerde etkili sonuçlar vermektedir. Doğal olarak  sindirime yardımcı olan, hemde içerisindeki minerallerle kemik gelişimini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Yoğurt maskesi etkileri
Yoğurtlu sivilce maskesi içeriğini kolayca temin ederek ve hızlıca hazırlayabilceğiniz bir maskedir. Yoğurt antibakteriyel bir yapıya sahiptir bu özelliği ile cilt gözeneklerinde oluşan iltihaplanmalara karşı bakterilerin oluşumunun azalmasında yardımcıdır.

Ayrıca yapısındaki çinko içeriği, sivilcelerdeki iltihap, şişlik ve kızarıklığı azaltıcı etkidedir. Ayrıca yoğurt cidin sıkılaşmasında ve sebum salgısını düzenleyerek yağlanmayı önlemektedir. Bir çok cilt bakım ürünü içerisinde yer alak laktik asit, kırışıklık ve yenileyici etki göstermektedir.
Ayrıca yoğurt maskesi doğal yapısı sayesinde cildimize (alerjik değilse) herhangi bir yan etki oluşturmayacaktır. Uzun süreli kullanımında cilt rengi düzenlenmesi ve yaşlılık sebebi ile oluşan lekelere karşıda kullanılabilir.

Malzemeler

Süzme Yoğurt (ornik tercihen) – 2 yemek kaşığı
Bal – 1 yemek kaşığı
Limon Suyu – 1 yemek kaşığı

Yoğurtlu sivilce maskesi tarifi

Hazırlanışı oldukça pratiktir. 2 kaşık yoğurdu bir kaseye koyduktan sonra birer kaşık bal ve limon suyunu ilave ediyoruz. Ardından karşımın iyice oluşuncaya kadar karıştırma işlemine devam ediniz.

Kullanılışı

Maskenin yapısı kadar uygulanmasıda oldukça önemlidir. Fakat ilk olarak hazırladığınız maskeyi ilenize uygulayarak bir süre her hangi bir tepki oluşmadığını ve alerjik durum bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Maske uygulaması için ilk olarak yüzümüzü bol su ile yıkayarak arındırıyoruz. Ardından yüzümüze yuvarlak hareketler halinde uygulayabilirsiniz. 30 dakika maskenin kurumasını ve antibakteriyel kendini göstermesi için bekleyiniz.

En son olarak bol su ile cildinizi arındırabilirsiniz. Yüz bölgesi yanısıra sivilceye yatkın olan göğüz ve sırt gibi bölgelerde de kullanabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  15.214

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.