6 ay önce
6 ay önce

Yüze Uygulanabilecek Maskeler

Cildimizin sağlığı için ona ihtiyaç duyulan özeni göstermemiz gerekir. Gün içinde yaşanmış olan stres, bitkinlik ve gerginlik cildin erken yaşlanmasına, kırışıklık oluşmasına ve nefes görünmesine sebep oluyor. Cildinizin bakımını yapmak için illaki güzellik uzmanına da gitmenize gerek yok. Kozmetik ürünlerinin fazlaca azca miktarının bile oldukça pahalı bulunduğunu da göz önüne aldığınız da evde kendinizin hazırladığı naturel maskeleri kullanabilir ve ucuz yolla etkili sonuçlar yaratabilirsiniz. Çözüm sizin avucunuzun içinde şu demek oluyor ki evinizde bulunuyor. Kimyasallar yerine organik ürünleri kullandığınızda cildiniz için fazlaca yararlı bulunduğunu da görmüş olacaksınız. Dış etkenlere karşı cildinizi korumalı ve erken yaşlanmanın önüne geçmelisiniz. Sıkı ve ışıltılı cilt için organik maskeleri kullanabilirsiniz. Yüzünüze iyi gelecek maskeler için günde bir saatinizi cildinize ayırmayı deneyin. Kısa sürede cildinizdeki pozitif yönde farkları görmüş olacaksınız. Maskeyi uygulamadan ilkin ne olursa olsun tüm kirini temizlemelisiniz. Kullanacağınız kadar maske hazırlayıp en fazla ertesi gün kullanacağınız kadar bırakmalısınız.

Yüzünüze Maske Yapmayı İhmal Etmeyin

Yüz Maskesi Neler? Bazı meyve ve sebzelerin bir tek yiyerek değil maske olarak kullanıldığını kesinlikle duymuşsunuzdur. İşte bu meyvelerden birisi de muz maskesidir. Cildi nemlendirme etkisine haiz olan muz maskesi için muzu ezerek yüzünüze ve boynunuza sürmelisiniz. 15 dakika kadar muz maskenizi yüzünüzde beklemeye alın ve kan akışını hızlandırmak için soğuk suyla maskeyi paklayın. Salatalığın cildinizdeki olağanüstü etkiisni görmek için bir tane salatalığı ezebilirsiniz. Salatalık maskesini tüm yüze ve boynunuza masaj yaparak yedirin ve 15-20 dakika beklemeye alın. Soğuk suyla bol miktarda sudan geçirin. Cildinizin tazelendiğini ve nemlendiğini görmüş olacaksınız. Bilhassa yazları güneşten gerilen ciltler için salatalık maskesi oldukca yararlı olacaktır. Bir oldukca kozmetik üründe salatalığın kullanıldığını da söyleyebiliriz. Tabiat ananın mucizesi olan salatalığı sağlığınız için hem bolca tüketin hem de maske olarak kullanmaya itina gösterin.

 

Kırışıklık ve Göz Altı Kararmaları İçin Uygulanacak Maskeler

Yüz Maskesi Neler? Gerilmiş bir yüze haiz olmak istiyorsanız bal ve yumurta kullanabilirsiniz. İki çorba kaşığı balı, yumurta beyazıyla karıştırabilirsiniz.  Bir çorba kaşığı limon suyu ve öteki karışımları bir araya getirerek macun kıvamında hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın ve yalnız 20 dakika beklemeye alın. Cildinizi yağsız sütle temizleyerek sonrasında bolca suyla yıkayabilirsiniz. Cildinizin gerildiğini hissedeceğiniz tarifi haftada iki kez uygulamanız kafi olacaktır. Gençlik iksiri yapmak istiyorsanız gülden faydalanabilirsiniz. Taze gül yapraklarını ezin ve macun halini aldığında cildinize sürün ve 15 dakika kadar beklemeye alın Soğuk suyla sudan geçirin ve taze cildinizin değişimini fark edin. Kırışıklarınızı yoğurt maskesiyle de azaltabilirsiniz. Bir su bardağı yoğurdun içine bir çay kaşığı rezene tohumu ve yaprağıyla karışmasını sağlayarak hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonrasında sudan geçirin. Yoğurt maskesini her gün uygulayabilir ve farkı fazlaca kısa sürede görebilirsiniz.

Paylaşın

Views
  15.476

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.755

  Oğluma Güzel Sözler

  3.087

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.166

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.