4 ay önce
4 ay önce

Yüzlerinizi Gerektiği Gibi Yıkıyor Musunuz

Kadınlar cilt bakımında temizlik her zaman ön planda tutulmaktadır. Cildiniz için nasıl bir bakım yapıyorsanız yapın, ancak yüzlerinizi olması gereken şekilde yıkamanız gerektiğini unutmayın.

Bu durum özellikle hassas cilde sahip kadınlar oldukça önemli bir faktördür. Çünkü doğru yıkanmayan yüz, cildinizin tam olarak temizlenmediği anlamına gelir. Yüzünüzü yıkarken öncelikle anti bakteriyel sabunlar kullanmaya özen gösterin. Ayrıca yıkama esnasında herhangi bir temizleme ürünü kullanıyorsanız, bu ürünü uygulamadan önce yüzünüzü belli miktarda ıslatmayın kesinlikle unutmayın. Yıkama sonrasında ise iyice bir durulama aşamasına girmeden yıkamayı bırakmayın. Bunun yanında yıkama anındaki suyun sıcaklığına oldukça dikkat edin. Suyunuz ne sıcak olsun ne de soğuk, ılık su cilt için, hatta hassas ciltler için oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca cildinize uygun kozmetik ürünleri kullanmaya özen gösterin. Diğer yandan ilk olarak sabun kullanma tavsiyesi verilmiş olsa da, sert sabunları kullanmaktan her zaman kaçının. Buna ek olarak da yüzünüze kesinlikle lif ya da sert cilt fırçaları dokundurmayın. Yüzünüzün tahriş olmasında büyük etken olan lif ve fırçaların, istenmeyen görüntülerin oluşmasında baş rol oynadığını da aklınızdan çıkarmayın.

Paylaşın

Views
  5.092

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  2.961

  Oğluma Güzel Sözler

  962

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

  542

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  402

  Oval Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.