7 ay önce
7 ay önce

Ziyaretçi Çekecek Makale Konusu Nasıl Bulunur ?

Ziyaretçi Çekecek Makale Konusu Nasıl Bulunur?

Büyük bir hevesle blogumuzu açarız. Yazmaya başlarız, 20-30 makale girdikten sonra önümüze bir engel çıkar. Acaba ne yazsam? Ne yazacağınıza bir türlü karar veremezsiniz. Özellikle önceki yazdığınız makalelerde ziyaretçi almadıysa büyük bir hayal kırıklığına uğrayıp ümidinizi kesecek gibi olursunuz. Fakat sakın kesmeyin! Bu makalemiz sayesinde hit çekecek makale konusu nasıl bulunur öğrenebilirsiniz.

Forumlara Göz Gezdirin: Günümüzde genelde forumlar üzerinden birçok sorular sorulmaktadır. Bunu ne yapmalıyım? Bunu nasıl yapmalıyım? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bunun gibi birçok soru… Bu sorulara göz gezdirip blogunuza bu sorulara cevap niteliğinde olacak makaleler ekleyebilirsiniz.

Anahtar Kelime Araştırması: Google Adwords kullanarak anahtar kelime analizi yapın. Hatta Adwords aracılığıyla önerilen anahtar kelimeleri de ele alabilirsiniz.

Hakim Olduğunuz Konuları Düşünün: Kaliteli bir makale yazmanın detaylarını burada vermiştik. Kaliteli bir makale yazmanın temeli konuya hakim olmaktan gelir bildiğiniz gibi. Hakim olduğunuz konuları düşünün ve aklınıza geldiği anda o konu hakkında makaleninizi hazırlayın.

Rakip Sitelerinize Göz Atın: Rakibi olmayan site yoktur. Sizlerde konu konusunda sıkıştığınızda rakip sitelerinize göz atın ve oradaki güncel makalelerin üzerine eklemeler yaparak paylaşımlar yapabilirsiniz.

Kitaplara Göz Atın: Kitap satış sitelerine girip herhangi bir kitabın içeriğine inceleyerek, konu başlıklarına ulaşınız. Oradaki konu başlıklarından dikkat çekici olanları sitenizde ele alarak makaleler oluşturabilirsiniz.
Hangisini öneririm diye sorarsanız forumlara göz gezdirmek kesinlikle son güncel sorunları öğrenip, makale yazmanızda etkili oluyor. Bunun haricinde rakip sitelere göz atarak oradaki makalelerden esinlenmeler yapabilirsiniz. Ve elbetteki kitaplara göz atmakta inanın çok işe yarıyor!

 

Paylaşın

Views
  15.477

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.756

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.167

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.